среда, 20 января 2016 г.

Урок математики у 6 класі


Тема:Відношення і пропорції.
Мета:узагальнити та систематизувати знання учнів з теми ; розвивати вміння узагальнювати та робити висновки , розвивати логічне та аналітичне мислення учнів, домогатися усвідомлення учнями практичної необхідності вивчення теми; виховувати відповідальність, дисциплінованість.
Тип уроку:узагальнення знань та вмінь.
Обладнання:мультимедійний проектор, картки .
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент.
Перевірка готовності  та налаштування учнів на роботу.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
ІІІ. Формулювання мети і завдання уроку .
-Діти , відсоткові обчислення , пропорції , відношення широко застосовують у повсякденному житті.  Цей урок є останнім з теми , завданням  цього уроку є повторення матеріалу з та підготовка  до контрольної роботи.
ІV. Узагальнення і систематизація знань.
1)      Відношення і пропорції.
Запитання для усного опитування
1)      Що називають відношенням двох чисел?
2)      Що показує відношення  двох чисел?
3)      Як знайти відношення величин , які вимірюються однією і тією самою одиницею?
4)      Сформулюйте основну властивість відношення.
5)      Що називають пропорцією ?
6)      У пропорції а:в=с:d  назвіть крайні і середні члени.
7)      Сформулюйте основну властивість пропорції.
Письмова робота
1)      Розв`яжіть рівняння  5:7=х:91;
2)      .

      2) Пряма і обернена пропорційні залежності.
Запитання для усного опитування
1)      Які величини називають прямо пропорційними? Наведіть приклади.
2)      Яку  властивість мають прямо пропорційні величини?
3)      Які величини називають обернено пропорційними? Наведіть приклади.
4)      Яку  властивість мають обернено пропорційні величини?
Письмова робота
1)      Маса 9 однакових ящиків дорівнює 24 кілограми . Знайдіть масу 39 таких самих  ящиків.


3) Масштаб.

Запитання для усного опитування
1)      Що називають масштабом карти  (або плану)?
2)      Як записують масштаб?
3)      Якими способами можна розв’язувати задачі , які передбачають використання поняття масштабу?

Письмова робота
      1)Відстань між двома пунктами на місцевості дорівнює 340 км. Яка відстань між цими пунктами на карті , якщо її масштаб 1:2000000.
           4)Поділ числа в даному відношенні.
Запитання для усного опитування
      1)Які  задачі називають задачами на поділ числа в даному відношенні?
      2)Наведіть приклади таких задач.
Письмова робота
     1)Периметр трикутника  дорівнює 144 см , а довжини сторін відносяться  як 9:11:16. Знайдіть сторони трикутника.
          5)Відсоткове відношення двох чисел.
 Запитання для усного опитування
      1)Які види задач на відсотки ви знаєте? Наведіть приклади.
      2)Які способи розв’язування задач  на відсотки ви знаєте?
      3)Що називають відсотковим відношенням двох чисел?
 Письмова робота
       1) Із 20000 видів флори, 600 занесені до Червоної книги. Обчислити відсоток рослин яким загрожує вимирання.
2)      Площа Азовського моря 38000км2, що становить майже 9% площі Чорного моря. Яка площа Чорного моря?

V. Підсумок уроку.
Шестиугольник:   84Шестиугольник:   70           1)Виконання логічних вправ
                                                 +20%

Овал:       ?Овал:    450                                                              
                                              +30%


Ромб: 172,8Ромб:   100Ромб: ?Ромб: 120                                                                                                                                                                             
                                                                                                                                                                            
                                                                                                                                                                                
                                                                                                                                                                          

2)  Логічні задачі
    5 рибаків з`їли 5 карпів за 5 днів. Як ви думаєте, а за скільки днів 15 рибаків з`їдять 15 карпів?

    Третина моїх  олівців це 12 олівців. Скільки  в мене олівців ?

 3)Виконання тестових завдань   
1.Чому дорівнює відношення 2см до 5дм?
А
Б
В
Г
2
2,5
                                                                                                                                                                                
2.Знайдіть невідомий член пропорції 36:1,8=400:х
А
Б
В
Г
200
2
20
0,2

3.Відстань між містами  дорівнює 1350 км. Знайдіть довжину відрізка , яким  цю відстань зображено на карті в масштабі 1:10000000.
А
Б
В
Г
1,35 см
13,5 см
135 см
0,135 см

4.Поділіть число 56 на дві частини , пропорційні числам 5 і 2.
А
Б
В
Г
30 і 26
32 і 24
34 і 22
40 і 16

5.Знайдіть відсоток вмісту хрому в чавуну , якщо 50 кг чавуну містять  3,5 кг хрому.
А
Б
В
Г
7%
6,5%
9%
7,5%

V.Домашнє завдання
Повторити теоретичний матеріал п.19-23
Розв`язати задачі:
  1)Урожайність пшениці у фермерському господарстві збільшилася з 20ц з 1га до 30ц. Виразіть зростання врожайності у відсотках.
   2)З каси банку видано 0,2 всіх наявних грошей, потім 0,5 остачі, після чого в касі залишилося 4млн. грн. Скільки грошей було в банку спочатку?









Підсумкова атестація з математики у 6 класі

Білет №1
1.Дільники та кратні.
2.Коло і круг.
3.Завдання №135
Білет №2
2.Довжина кола. Площа круга.
 3.Завдання №132
Білет №3
1.Ознаки подільності на 3 і 9.
2.Циліндр , конус, куля.
 3.Завдання №127
Білет №4
1.Прості та складені числа.
2.Діаграми.
3.Завдання №116
Білет №5
1.Найбільший спільний дільник.
2.Випадкові події. Ймовірність випадкової події.
3.Завдання №109
Білет №6
1.Найменше спільне кратне.
2.Додатні і від`ємні числа.
3.Завдання №106
 Білет №7
1.Основна властивість дробу.
2.Координатна пряма.
3.Завдання №105
 Білет №8
1.Скорочення дробів.
2.Цілі числа. Раціональні числа.
3.завдання №96
Білет № 9
1.Зведення дробів до спільного знаменника. Порівняння дробів.
2.Модуль числа.
3.Завдання №83

Білет №10
1.Додавання і віднімання дробів.
2.Порівняння раціональних  чисел.
3.Завдання №72
Білет №11
1.Множення дробів.
2.Додавання раціональних чисел.
3.Завдання №61(6-9)
 Білет №12
1.Знаходження дробу від числа.
2.Властивості додавання раціональних чисел.
3.Завдання № 58(4,5)
Білет №13
1.Взаємно обернені числа.
2.Віднімання раціональних чисел.
3.Завдання №57(2,3)
Білет №14
1.Ділення дробів.
2.Множення раціональних чисел.
3.Завдання №52
Білет №15
1.Знаходження числа за даним значенням його дробу.
2.Переставна та сполучна властивості множення раціональних чисел. Коефіцієнт.
3.Завдання №45(6-9)
Білет №16
1.Перетворення звичайного дробу у десятковий.
2.Розподільна властивість множення.
3.Завдання № 38
Білет №17
1.Нескінчені періодичні десяткові дроби.
2.Ділення раціональних чисел.
3.Завдання №37
Білет №18
1.Десяткове наближення звичайного дробу.
2.Розв`язування рівнянь.
3.Завдання №22
Білет №19
1.Відношення.
2.Розв`язування рівнянь за допомогою рівнянь.
3.Завдання №17
Білет №20
1.Пропорції.
2.Перпендикулярні прямі.
3.Завдання №15
Білет №21
1.Відсоткове відношення двох чисел.
2.Паралельні прямі.
3.Завдання №9
Білет №22
1.Пряма та обернена пропорційні залежності.
2.Координатна площина.
3.Завдання №7
Білет №23
1.Поділ числа в заданому відношенні.
2.Графіки.
3.Завдання №34